Co więcej dla sauny?

Sauna, czyli świątynia ciała…

Cisza, łagodne światło, aura tajemniczości. Samotnie, bądź w dobrym towarzystwie. Sauna stwarza idealną przestrzeń odnowy biologicznej i duchowej.

Sauna jest miejscem, które budzi wyłącznie ciepłe skojarzenia. Nie tylko dlatego, że rozgrzewa i poprawia nastrój. Jest miejscem idealnym do regenerującego relaksu. To przestrzeń, w której saunując można odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Skandynawski wynalazek stopniowo staje się i w Polsce elementem zdrowego stylu życia. Wiele osóbwyposaża w sauny swoje domy i mieszkania, co nie jest już nadzwyczajnym wydatkiem. Rośnie popularność sauy publicznej. Jedyne, czego brakuje – to upowszechnionej świadomości i kultury saunowania.

Sauna z natury jest przestrzenią intymną. Panują w niej warunki, jakich nie doświadczamy nigdzie indziej. W saunie suchej (tak zwanej fińskiej) wysoka temperatura sięga nawet 100 stopni Celsjusza. I o to chodzi, by w delikatnym półmroku oderwać się od tego, co zwyczajne i powszednie. Podtrzymanie tej odświętnej aury zależy w jednakowym stopniu od projektu strefy saunowej, jak i gospodarza sauny.

Z sauną jest jak z operą. Kto raz jej zakosztuje, pozostaje wierny na całe życie. Szczególna atmosfera, sprzyjająca wyciszeniu i rozluźnieniu, poczucie powrotu do natury – to najważniejsze zalety sauny.

Dom z sauną staje się prawdziwym azylem, przestrzenią odnowy fizycznej i duchowej. Obecność sauny w domu zmienia obyczaje. To przestrzeń harmonii i odprężenia. A także najlepsza profilaktyka zdrowotna. Regularne kilkuminutowe odwiedziny w saunie doskonale hartują, łagodzą stres, pobudzają zmysły i odświeżają relacje.

Strefa SPA z sauną w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych może stać się ekskluzywną przestrzenią odnowy biologicznej, relaksu, zabiegów leczniczych, a nawet… nietuzinkowych spotkań biznesowych. Umiejętnie zarządzanie sauną może być sercem zarówno małego pensjonatu, jak i Aquaparku. Kluczem do sukcesu mogą być oryginalne rytuały saunowe, które uczynią niezapomnianą każdą wizytę. Profesjonalnie zaplanowana i wyposażona strefa SPA z sauną tworzy niepowtarzalny klimat wyrafinowanego luksusu.

Strefa saunowa w naturalny sposób oddziela od zgiełku i pośpiechu. Osobne pomieszczenia sauny suchej, sauny parowej, parowo-ziołowej, pryszniców i pokoju relaksacyjnego zachęcają do nieśpiesznego odpoczynku. Tylko wtedy można doświadczyć prawdziwego uroku saunowania.

Przeszkolony sauna majster, służy fachową poradą, a przede wszystkim wprowadza w rytuały saunowe. Jest też osobą chroniącą prywatność korzystających. Świadome korzystanie z sauny wymaga naturalnej nagości. Głównie ze względów higienicznych. Ręcznik służy jako okrycie i podkładka do siedzenia. Wszelkie odzienie uniemożliwia otwarcie się porów skórnych i może spowodować uszkodzenia skóry.